„Nazywam się miliard” - premier poparł akcję przeciwko przemocy

Premier: jesteśmy całym sercem z tymi, którzy są naprawdę przejęci istotą tej akcji, a więc koniecznością walki z przemocą.


Premier Donald Tusk pokazuje kartkę z logo akcji „Nazywam się Miliard” („One Billion Rising”)

We wholeheartedly support those who are truly concerned about the idea behind this initiative - the need to fight violence.


Donald Tusk
Zaznaczył, że podziela opinie, że nie wystarczą do tego ustawy. - My w Polsce rzeczywiście zrobiliśmy w ostatnich latach bardzo dużo sensownych kroków, jeśli chodzi o zmianę prawa na rzecz ochrony słabszych przed przemocą, przede wszystkim kobiet i dzieci - mówił Donald Tusk.

Mówiąc o problemie przemocy premier przyznał, że praktyka nadal wygląda nie najlepiej, dlatego powszechny udział wszystkich tego typu przedsięwzięciach wydaje się jak najbardziej uzasadniony. Premier mówił, że miłość może być najlepszą odpowiedzią na przemoc, co uzasadnia organizowanie tej akcji w Walentynki, czyli dzień zakochanych.

Dzisiaj w ponad 200 krajach uczestnicy akcji „Nazywam się Miliard” („One Billion Rising”) mają wspólnie zatańczyć, by w ten sposób nagłośnić problem przemocy wobec kobiet i protestować przeciw temu zjawisku.

W Warszawie akcja rozpocznie się o godz. 16.30 przy stacji metra Centrum. O godz. 18.00 zaplanowano flashmob w hali głównej Dworca Centralnego, a o godz. 20.00 Nocne Tańce - antyprzemocowy uliczny korowód taneczny.


Zobacz także