Narada rodzinna: 6-linia dla rodziców 6-latków

Twoje dziecko idzie we wrześniu po raz pierwszy do szkoły? Chcesz sprawdzić, czy jest ona przygotowana na przyjęcie pierwszaków? Zadzwoń na specjalną infolinię dla rodziców 6-latków.


Masz pytania? Zadzwoń na 6-linię
 

Ministerstwo Edukacji Narodowej (MEN) uruchomiło specjalną infolinię dla rodziców 6-latków. Wystarczy zadzwonić pod numer: +48 22 34 74 700 od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 - 18:00.

Możesz nie tylko zapytać eksperta o ważne dla ciebie i twojego dziecka sprawy, ale też zgłosić ewentualne nieprawidłowości w szkole twojego dziecka. 

Zgłaszanie nieprawidłowości
 

Jeśli twoim zdaniem dana szkoła nie jest odpowiednio przygotowana na przyjęcie 6-latków, koniecznie zgłoś to, dzwoniąc na 6-linię. To ważne, bo dzięki takim sygnałom wizytatorzy z kuratoriów oświaty przeprowadzają kontrolę we wskazanych placówkach.

Dzięki infolinii można zadać pytanie ekspertom i porozmawiać o swoich wątpliwościach. Oprócz tego do dyspozycji rodziców są również:

6-latki w szkole
 

Wcześniejsze rozpoczęcie edukacji to wykorzystanie najlepszego okresu w rozwoju dziecka. Wiedzą o tym na całym świecie. Spośród 202 państw, 134 wysyłają 6-latki do szkół. Ostatnio na wprowadzenie tego rozwiązania zdecydowały się m.in. Norwegia i Słowenia.

Posłanie 6-latka do szkoły wcale nie oznacza zabierania mu dzieciństwa. Dzieci w 1. klasie uczą się poprzez zabawę. Maluchy mają do dyspozycji specjalne kąciki do zabawy i odpowiednie mebelki. Na stworzenie właściwych warunków dla małych dzieci w szkołach rząd wydał od 2009 r. ok. 2 mld zł.

Więcej informacji o obowiązku szkolnym 6-latków na rządowych stronach:


Zobacz także