Narada premiera z wojewodami

Program wymiany ambulansów oraz realizacja Funduszu Dróg Samorządowych to główne tematy poruszane podczas dzisiejszego spotkania.


Premier Mateusz Morawiecki wita się z wojewodami. 1 z 9
Fot. Krystian Maj / KPRM

We współpracy z państwem - wojewodami, samorządami i ministrem zdrowia, przygotowaliśmy 200 ambulansów, które trafią do szpitali na przełomie września i października – mówił premier odnosząc się do ogólnopolskiego projektu, który pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa pacjentów oraz przyczyni się do poprawy warunków pracy zespołów ratownictwa medycznego.

Program ten stanowi kolejny etap reformy systemu ratownictwa medycznego. Kwota dofinansowania to 400 tys. zł na karetkę. Budżet programu w 2019 r. przeznaczony na ten cel wyniesie prawie 80 mln zł.

Jak zaznaczył stoimy twarzą do obywateli, starając się zapewnić realizację ich potrzeb. Dodał, że konstruktywna i pozytywna współpraca pomiędzy rządem i samorządami buduje wartość dla wszystkich Polaków.

W kwestii Funduszu Dróg Samorządowych premier zaznaczył, że rząd prowadzi działania, które pozwolą na to by wszystkie drogi były dobrze ze sobą połączone i żeby nie było wykluczenia terytorialnego.

Ponadto w związku z awarią w Warszawie kolektorów oczyszczalni ścieków Czajka, szef rządu poinformował na dzisiejszym spotkaniu wojewodów, o tym że powstanie most pontonowy, aby zapobiec dalszemu wylewaniu ścieków surowych do Wisły.

 


Zobacz także