Krynica-Zdrój: Rozmowy premierów Grupy Wyszehradzkiej z premierem Ukrainy

Grupa Wyszehradzka chce wspierać Ukrainę, chce prowadzić wspólne projekty – deklarowała premier Beata Szydło na Forum Ekonomicznym w Krynicy. Premierzy państw V4 spotkali się we wtorek z Wołodymyrem Hrojsmanem, premierem Ukrainy.


Rozmowy premierów państw członkowskich Grupy Wyszehradzkiej.
Fot. P. Tracz / KPRM

To było dobre spotkanie. Jest wiele tematów, które nas łączy – zadeklarowała premier Beata Szydło podczas oświadczenia po spotkaniu premierów V4 z premierem Ukrainy.

Niezmiennie Grupa Wyszehradzka stoi na stanowisku, iż chcemy wspierać Ukrainę. Chcemy prowadzić wspólne projekty – powiedziała szefowa rządu po spotkaniu V4 z Wołodymyrem Hrojsmanem. Podkreśliła, że tematami, które łączą Grupę z Ukrainą jest region karpacki oraz kwestie związane z infrastrukturą i polityką energetyczną.

Chcemy wspierać bardzo wyraźnie Ukrainę, jeżeli chodzi o kwestię wiz i o politykę, która ma doprowadzić kiedyś Ukrainę do tego, by stała się częścią Unii Europejskiej – mówiła premier Szydło.

Rozmowy o relacjach między Unią Europejską a Ukrainą

Premierzy Grupy Wyszehradzkiej oraz Ukrainy wzięli również udział w sesji plenarnej Środkowa i Wschodnia Europa – czy możemy mówić jednym głosem?. Podczas spotkania uczestnicy rozmawiali o przyszłych relacjach między Unią Europejską a Ukrainą w aspektach politycznych, ekonomicznych oraz dotyczących bezpieczeństwa.


Zobacz także