KPRM: Spotkanie premiera z dziećmi polonijnymi

Jesteście we własnym kraju, choć pochodzicie z innych stron – powiedział szef rządu podczas spotkania z dziećmi z Białorusi, Litwy i Ukrainy. Dzieci zwiedziły budynek Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz uczestniczyły w warsztatach artystycznych. Ponadto w związku ze zbliżającym się rokiem szkolnym, premier wręczył im wyprawki szkolne.


Premier Mateusz Morawiecki siedzi i mówi do siedzących naprzeciwko dzieci. 1 z 15
Fot. Adam Guz / KPRM

Rozpoczynając spotkanie szef rządu odniósł się do polskiej historii, kiedy to granice Polski uległy zmianom, historia rzuciła waszych pradziadków w trudnych warunkach w inne obszary. Podkreślił, że mimo tych zmian, które zaszły na przestrzeni czasu Polska jest ich domem.

Wiem, że jest w Was tęsknota za Polską, ale tam, gdzie jesteście, na Litwie, Ukrainie, Białorusi wiem, że tworzycie dobry polski dom i potraficie dbać o polską tradycję, obyczaje oraz że jesteście przywiązani, do kultury polskiej - kontynuował premier.

Wyraził nadzieję, że ich związek z Polską będzie jak najczęstszy Może część z was przyjedzie tu na studia, może niektórzy z was będą chcieli tu zostać. Mam nadzieję, że my też będziemy mogli do was częściej przyjeżdżać. Bardzo cieszę się, że jesteście tutaj z nami.


Zobacz także