KPRM: Premier wręczył nowym wojewodom akty powołania

Podczas uroczystości szef rządu Mateusz Morawiecki, w obecności ministra spraw wewnętrznych i administracji – Mariusza Kamińskiego, wręczył nowym wojewodom akty powołania na stanowiska.


Premier wręcza nominację na wojewodę Konstantemu Radziwiłowi. 1 z 10
Fot. Krystian Maj / KPRM

Podejmując się tej bardzo ważnej roli wojewody, pełnicie istotną funkcję w terenie – powiedział premier, zwracając się do nowo powołanych wojewodów. Podkreślił, że serce Polski bije tak samo mocno w dużych miastach, jak w małych miejscowościach, powiatach i gminach.

Mateusz Morawiecki podkreślił, że urzędy wojewódzkie są integralną częścią całego aparatu państwowego, który zapewnia obecność państwa, w każdym zakątku Polski.

Przypomniał, że sprawne uszczelnienie systemu podatkowego w ostatnich czterech latach, przyczyniło się do ogromnego przyrostu dochodów w samorządach. Ten przyrost powinien jednocześnie iść w parze z podnoszeniem efektywności, zmniejszeniem obciążeń biurokratycznych oraz przyspieszeniem procedur – zaznaczył premier.

Na zakończenie Mateusz Morawiecki podkreślił, że wraz z wojewodami rząd będzie dążył do usprawnienia państwa, tak żeby usługi publiczne były coraz bardziej dostępne dla wszystkich obywateli i w przyjazny sposób stosowane w różnych obszarach życia społecznego.

Premier powołał dziś na wniosek ministra spraw wewnętrznych i administracji:

  • Lecha Sprawkę na stanowisko Wojewody Lubelskiego;
  • Tobiasza Bocheńskiego na stanowisko Wojewody Łódzkiego;
  • Konstantego Radziwiłła na stanowisko Wojewody Mazowieckiego;
  • Łukasza Mikołajczyka na stanowisko Wojewody Wielkopolskiego.

Zobacz także