Kondolencje od premier Beaty Szydło po ataku w Berlinie

Ogromny żal i smutek, wszyscy łączymy się dzisiaj z rodzinami ofiar w modlitwie i smutku. Premier Beata Szydło we wtorek złożyła kondolencje rodzinom i bliskim ofiar ataku w Berlinie. Według premier musimy zrobić wszystko żeby Polki i Polacy byli bezpieczni.


Premier Beata Szydło
Fot. P. Tracz / KPRM

W poniedziałek w Berlinie wydarzyła się ogromna tragedia. Z wielkim bólem i smutkiem przyjęliśmy informację, że pierwszą ofiarą tego haniebnego aktu przemocy był polski obywatel. Myślami łączymy się w bólu i smutku z rodziną zamordowanego polskiego kierowcy – zaznaczyła szefowa rządu.

Premier Beata Szydło złożyła kondolencje na ręce kanclerz Angeli Merkel i narodu niemieckiego w związku z atakiem w Berlinie. Będę dzisiaj również rozmawiała z panią kanclerz telefonicznie - poinformowała.

Europa musi się jednoczyć w walce z terroryzmem i podejmować skuteczne działania, by bronić swoich obywateli. To jest nasz obowiązek. To obowiązek polityków, wszystkich tych, którzy dbają o bezpieczeństwo – podkreśliła premier. Podziękowała przy tym służbom, które angażują się w wyjaśnienie sytuacji po śmierci polskiego obywatela w wyniku ataku w Berlinie oraz dbają o bezpieczeństwo Polaków.


Zobacz także