Premier w Senacie: Musimy ocalić jak najwięcej przedsiębiorstw

Szef rządu zaapelował do senatorów o jak najszybsze przyjęcie rządowego pakietu antykryzysowego, który ma pomóc polskiej gospodarce w związku z epidemią koronawirusa.


Premier Mateusz Morawiecki siedzi podczas przemówienia w senacie. 1 z 5
Fot. H. Pielas, Marta Marchlewska / Kancelaria Senatu

Premier wyjaśnił, że Tarcza Antykryzysowa jest tak skonstruowana, aby środki finansowe płynęły do pracodawców i pracowników. Jak podkreślił, rozwiązania zawarte w rządowym pakiecie zostały zaproponowane jako jedne z pierwszych na świecie. Dostarczenie płynności finansowej jest warunkiem przetrwania wielu przedsiębiorstw – zaznaczył Mateusz Morawiecki.

Szef rządu ocenił, że kryzys spowodowany epidemią koronawirusa negatywnie wpłynie na gospodarki wszystkich krajów na świecie. Zasięg kryzysu się poszerza i realizowane są negatywne scenariusze, dlatego musimy działać szybko – powiedział Mateusz Morawiecki.

Jako jedno z podstawowych wyzwań w trakcie i po kryzysie premier wymieniał ochronę miejsc pracy oraz utrzymanie zdolności produkcyjnych i usługowych.

Musimy grać do jednej bramki i starać się wypracować dobre rozwiązania. Chcemy zaradzić temu kryzysowi we właściwy sposób - mówił szef rządu.


Zobacz także