Komunikacja w Rzeszowie zyskuje dzięki unijnemu projektowi

Nowe autobusy, lepsze drogi, a więc mniej korków - to tylko część efektów podsumowanego we wtorek projektu, usprawniającego transport publiczny w Rzeszowie. Wartość projektu to ponad 333 mln zł, z czego dofinansowanie z Programu Rozwoju Polski Wschodniej wyniosło ponad 250 mln zł.


Drogi w Rzeszowie, widać pojazy komunikacji miejskiej
Fot. transport.erzeszow.pl (C)

3 elementy projektu

Inteligentny system transportowy

W ramach projektu stworzono zintegrowany system zarządzania ruchem i transportem. Umożliwia to m.in. system sterowania sygnalizacją, czy system informowania kierowców o utrudnieniach. Informacje przekazywane z systemu będą dostępne na urządzeniach mobilnych i stacjonarnych. Pozwoli to kierowcom i pasażerom komunikacji na płynne i bezpieczne poruszanie się po mieście.

Komunikacja miejska

Na potrzeby komunikacji miejskiej w Rzeszowie:

  • Zakupiono 80 ekologicznych autobusów. Autobusy zostały wyposażone w biletomaty i monitoring.
  • Wprowadzano system e-bilet. System umożliwi zakup biletów elektronicznych.
  • Zmodernizowano 7 przystanków i 2 pętle autobusowe. Przystanki zostały wyposażone w monitoring oraz tablice informacyjne wyświetlające np. czas przyjazdu autobusu.

Rozbudowa dróg

W Rzeszowie w ramach projektu rozbudowanych i przebudowanych zostało 9 km dróg i 11 skrzyżowań. Wyznaczone zostały ścieżki rowerowe oraz buspasy. Poprawi to bezpieczeństwo i płynność komunikacji.


Zobacz także