Kolejna wielka inwestycja w Polsce rozpoczęta

W podtoruńskich Łysomicach premier Jarosław Kaczyński wziął udział w otwarciu fabryki Sharp Crystal Park na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Podczas uroczystości symbolizującej rozpoczęcie japońskiej inwestycji szef rządu zaznaczył, że nasz kraj zainteresowany jest przede wszystkim inwestycjami wprowadzającymi do Polski najnowocześniejsze technologie. - Dzięki takim inwestycjom nasz kraj już niedługo będzie czołowym producentem telewizorów w Europie. To bardzo ważny element naszego postępu gospodarczego, nadrabiania strat po półwiekowej przerwie, kiedy to nie mogliśmy się rozwijać normalnie, ponosząc koszty wydarzeń politycznych w Europie – powiedział premier.


Szef rządu dodał, że Polska rozwija się głównie własnym wysiłkiem, ale także dzięki zagranicznym inwestycjom wynoszącym dziś łącznie 87 mld euro. Podkreślając, że inwestycje rosną w naszym kraju z roku na rok wyraził nadzieję, że ta tendencja będzie utrzymana. - Dostrzegamy to, że Japonia zaczyna nas traktować jako ważny europejski rynek – zaznaczył prezes Rady Ministrów. Przypomniał, że Polska to czwarte państwo w Europie, jeśli chodzi o atrakcyjność inwestycyjną.

Premier Kaczyński podkreślił, że nasz kraj jest bardzo zainteresowany inwestycjami zagranicznymi, ale przypomniał, że obowiązuje u nas prawo pracy, które musi być przestrzegane. - W Polsce rosną płace przeciętne i inwestorzy muszą to brać pod uwagę – zaznaczył szef rządu.

Życząc powodzenia japońskiej firmie, Jarosław Kaczyński wyraził życzenie, by ten sukces był sukcesem zarówno Sharpa, jak i polskiej gospodarki. - Oby sukces tej inwestycji doprowadził do rozwoju gospodarczego i rozwoju społecznego, gdyż to jest w interesie Polski, Japonii i w interesie całego świata i wszystkich tych, co chcą postępu ludzkości – podsumował szef rządu.


Zobacz także