Grabów: kolejny dom Senior-WIGOR otwarty

W poniedziałek w Grabowie (woj. łódzkie) otwarto kolejny dom Senior-WIGOR. Osoby starsze będą mogły w nim skorzystać m.in. z zajęć ruchowych, warsztatów tematycznych i ciepłych posiłków. Placówka otrzymała blisko 130 tys. dofinansowania z rządowego programu Senior-WIGOR.


Młoda kobieta pomaga wstać staruszce
Fot. Fotolia

Nowe miejsca dla seniorów

W budynku przy ul. Reymonta 2 w Grabowie seniorzy znajdą m.in.: salę ćwiczeń, salę odpoczynku, pokój terapii oraz aneks kuchenny. Dom będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 17.00. Dofinansowanie z rządowego programu Senior-WIGOR na adaptację pomieszczeń oraz ich wyposażenie wyniosło ponad 128 tys. złotych.

Ponad 100 placówek do końca roku

Do tej pory otwarto siedem domów dziennej opieki Senior-WIGOR: w Gdańsku, Radomiu, Ostrowcu Świętokrzyskim, Złotowie, w Krakowie, Szczecinie i Grabowie. Do końca roku powstanie łącznie ok. 100 takich miejsc w całej Polsce.

Szeroka oferta zajęć

W dziennych domach Senior-WIGOR osoby 60+ będą mogły skorzystać m.in. z zajęć ruchowych, rekreacyjnych i kulturalno-oświatowych oraz warsztatów tematycznych. Placówki oferują seniorom także bibliotekę, komputery z dostępem do internetu i ciepły posiłek.

Program Senior-WIGOR

Program Senior-WIGOR został przyjęty przez rząd wiosną  2015 roku.

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przeznaczy 370 mln zł na realizację programu do 2020 r.  


Zobacz także