Fundacja ITAKA prezentuje wystawę „Zaginieni”

W Warszawie odbył się wernisaż wystawy "Zaginieni" organizowanej przez Fundację Itaka. Zebrane fotografie przedstawiają pokoje zaginionych osób, w których zatrzymał się czas. Wydarzenie honorowym patronatem objęła Małgorzata Tusk.


Goście patrzą na wystawę fotografii, przedstawiających pokoje zaginionych osób 1 z 7
Maciej Śmiarowski/KPRM

W liście do organizatorów małżonka premiera podkreśliła zaangażowanie pracowników i wolontariuszy fundacji w pomoc w poszukiwaniu zaginionych i wsparciu ich rodzin. „Jest to kolejna okazja do zwrócenia uwagi na problem, tragedię jaką jest zaginięcie bliskiej osoby. Każdego tego typu inicjatywa wiąże się z misją pomocy i wsparcia wszystkich poszukujących swoich najbliższych” – napisała Małgorzata Tusk.

Rozpoczynająca się 7 stycznia wystawa fotograficzna w warszawskiej galerii Skwer przy Krakowskim Przedmieściu przedstawia zdjęcia autorstwa Karoliny Jonderko pokazujące pokoje osób zaginionych, w których rodziny mimo upływu lat nic nie zmieniają i nadal wierzą, że zobaczą swoich bliskich.

Wystawa fotograficzna wieńczy akcję „Podwieczorek dla Zaginionych” zorganizowaną przez fundację ITAKA. Środki zebrane w ramach tej akcji zostaną przeznaczone na działanie linii wsparcia dla rodzin osób zaginionych oraz numeru 116 000, pod którym można się skontaktować w sprawie zaginionego dziecka.

Małżonka szefa rady ministrów od kilku lat wspiera akcje fundacją Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych ITAKA. Trzy miesiące temu Małgorzata Tusk wzięła udział w otwarciu dwudniowej konferencji „Poszukiwanie osób zaginionych w Polsce i Europie”.

Co roku w Polsce ginie bez wieści ok. 15 tys. osób. Fundacja ITAKA wspiera rodziny osób zaginionych m.in. niosąc im pomoc psychologiczną oraz prawną, a także pokazując, że pamiętamy o ich dramacie.

List Małgorzaty Tusk do organizatorów wystawy "Zaginieni":


Zobacz także