Dzień Strażaka z udziałem premier Beaty Szydło

Dziś mamy piękny dzień, święto ludzi odważnych i bohaterskich, którzy gotowi są zawsze, o każdej porze dnia i nocy nieść pomoc innym – premier Beata Szydło podziękowała strażakom za ich ofiarną służbę. Szefowa rządu wzięła udział we wtorkowych obchodach Dnia Strażaka na stołecznym Placu Piłsudskiego oraz w promocji oficerów Państwowej Straży Pożarnej.


Strażacy stoją w rzędach w galowych mundurach 1 z 8
Fot. P. Tracz / KPRM

W uroczystych obchodach Dnia Strażaka wziął również udział prezydent Andrzej Duda oraz minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak.

„Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”

Premier pogratulowała strażakom, którzy otrzymali promocje i odznaczenia. Jak podkreślała ich święto jednoczy wszystkich Polaków, którzy są wdzięczni strażakom za to, że strzegą ich bezpieczeństwa. To ważna służba, która streszcza się pięknie w dewizie strażackiej ‘Bogu na chwałę, ludziom na pożytek – mówiła szefowa rządu. Czujemy się bezpieczni, bo wiemy, że wy czuwacie – zwróciła się do strażaków. Jednocześnie dodała, że jej rząd dołoży wszelkich starań, by wyposażenie i warunki pracy strażaków zawodowych i druhów strażaków, były godne, by mieli do dyspozycji najlepszy sprzęt, który ratuje życie innym.

Dzień Strażaka 2016

Po centralnych obchodach Dnia Strażaka na Placu Piłsudskiego premier złożyła wieniec na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza oraz spotkała się z ratownikami, którzy zaprezentowali jej sprzęt pożarniczy.

We wtorkowy poranek premier uczestniczyła we mszy świętej w intencji polskich strażaków, ich rodzin oraz podchorążych Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. Później złożyła kwiaty pod tablicą upamiętniającą strażaków poległych w walkach o niepodległość ojczyzny oraz tych, którzy zginęli w akcjach ratowniczo-gaśniczych.


Zobacz także