Dzień Dziecka w Kancelarii Premiera! Premier Tusk: dzieci nie trzeba uczyć wolności tylko nie należy ich za bardzo ograniczać

Gry, koncerty, warsztaty i spotkania z gwiazdami sportu – to wszystko czeka dziś na gości, którzy odwiedzą ogrody siedziby szefa rządu.


Premier odpowiada na pytania dziennikarki 1 z 7
KPRM

Premier Tusk, gospodarz rodzinnego pikniku z okazji Dnia Dziecka przyznał, że im jest starszy tym częściej odkrywa w sobie dziecięce marzenia.

Szef rządu wspólnie z dziećmi korzystał z atrakcji  przygotowanych specjalnie dla nich m.in. z możliwości zrobienia odcisku papilarnego kciuka, malowania kamienia bałtyckiego i skosztowania zdrowych zielonych koktajli.

Szef rządu już wczoraj złożył życzenia swoim wnukom i dzieciom. Premier przyznał, że jego wnuki są fanami motoryzacji i z okazji Dnia Dziecka otrzymały samochody oraz kolorowe flamastry i kredki do malowania.

Wspomnienia z dzieciństwa
 

- Jak byłem dzieciakiem to Dni Dziecka były dość banalne i rutynowym prezentem były pieniądze na lody. Dlatego lody „Miś” w Gdańsku nad Motławą pamiętam być może bardziej niż niektóre dzieci dziś by zapamiętały komputer – powiedział premier.

Nie ma wolności bez radości!
 

W przeddzień święta wolności Donald Tuk podkreślił, że dzieci nie trzeba uczyć wolności tylko nie należy ich za bardzo ograniczać.

- Moje dzieciństwo było trudne, ale piękne, ponieważ nie byłem szczególnie ograniczany –mówił szef rządu.

Zdaniem premiera wolności nigdy za dużo. - Z dziećmi nie ma co rozmawiać o propagandach i historiach tylko zostawić im trochę wolności - podkreślił.

Dzień Dziecka w KPRM
 

1 czerwca to święto wszystkich dzieci. Z tej okazji już po raz 2. Kancelaria Premiera otwiera swoje ogrody. Ogrody Kancelarii Premiera będą otwarte dziś do godziny 16.00 dla wszystkie dzieci i ich opiekunów.

Gry, koncerty, warsztaty i spotkania z gwiazdami sportu – to wszystko czeka dziś na naszych gości.


Zobacz także