Dzień Dziecka po raz trzeci w Kancelarii Premiera. Ewa Kopacz: Zapraszam wszystkie dzieci. Będziemy się świetnie bawić!

Gry, koncerty, warsztaty i spotkania z gwiazdami sportu – takie atrakcje czekają dziś na wszystkich, którzy odwiedzą ogrody Kancelarii Premiera. Najmłodszych gości przywitała w niedzielę rano Ewa Kopacz.


Premier Ewa Kopacz udziela wywiadu dla TVP 1 z 16
KPRM

„House of Kids. Sezon 3: Bezpieczne dzieci”

Tegoroczną edycję Dnia Dziecka w Kancelarii Premiera poświęciliśmy bezpieczeństwu dzieci. „Mówimy o szeroko pojętym bezpieczeństwie – w domu, w szkole, w podróży” – mówiła Ewa Kopacz zachęcając do udziału w wydarzeniu. Wśród atrakcji dla najmłodszych są m.in. miasteczko ruchu drogowego, Szpital Lali i Misia, pokazy policyjne, wojskowe i wiele innych.

Nie brakuje jednak też ciekawych stoisk z innych dziedzin. Szefowa rządu zaprosiła m.in. do odwiedzenia atrakcji Narodowego Centrum Badań i Rozwoju czy Centrum Nauki Kopernik. To miejsca, gdzie można połączyć naukę z zabawą – mówiła premier.

Najmłodsi będą mogli również spotkać się gwiazdami sportu, nauczyć się gry w piłkę ręczną.

Premier Ewa Kopacz zachęcała również do odwiedzenia kina 5D, wysłuchania bajek z całego świata czy zrobienia odcisku palca w laboratorium kryminalistycznym.

Być może dziś zrodzi się pasja, którą będziecie zajmować się dorosłym życiu- mówiła premier Ewa Kopacz.

„Ważne, żeby dzieci wiedziały, co jest istotne w dorosłym życiu”

Wiem, że kochacie swoje dzieci nad życie. Bądźcie z nich dumni, strzeżcie je jak potraficie najlepiej, uczcie ich miłości do innych, bo sami dajecie im jej maksimum - mówiła premier Ewa Kopacz zwracając się do rodziców. Trzeba uczyć dzieci, tego co w życiu ważne, sympatii i przyjaźni w stosunku do drugiego człowieka – dodała.

Premier podziękowała również wszystkim nauczycielom i pracownikom żłobków. Oni wypełniają szczególną misję - mówiła szefowa rządu.

Polityka prorodzinna rządu

Dzień Dziecka to również dobra okazja do tego, aby przypomnieć inicjatywy prorodzinne rządu. Premier Ewa Kopacz zwróciła uwagę, że rząd realizuje szereg projektów przyjaznych rodzinie m.in. zwiększone zostały środki na żłobki i przedszkola, uruchomiono projekt „Maluch na uczelni” umożliwiający tworzenie żłobków przy szkołach wyższych. 

Więcej o działaniach rządu na rzecz rodziny można przeczytać na www.rodzina.gov.pl. 


Zobacz także