Debata ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Rządowy program „Solidarność pokoleń 50+” i aktualna sytuacja gospodarcza były głównymi tematami spotkania prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku Szkoły Głównej Handlowej oraz aglomeracji warszawskiej. W czasie debaty z kilkusetosobową publicznością zgromadzoną w auli SGH szef rządu podkreślił, że nie można marnotrawić kapitału, jakim jest doświadczenie osób po pięćdziesiątce i starszych.


Na początku spotkania premier podzielił się ze słuchaczami UTW osobistą refleksją - W ostatnich dniach stało się coś w moim życiu, że czuję się zdecydowanie bardziej partnerem dla części z Państwa, doczekałem się wnuka, jestem bardziej uprawniony do rozmowy o tym, co was interesuje, gdyż w coraz większym stopniu część tych spraw interesuje także mnie – powiedział premier rozpoczynając debatę.

W swoim wstąpieniu oraz w czasie blisko dwugodzinnej debaty, podczas której padały pytania i sugestie z wielu rozmaitych dziedzin, Donald Tusk zapewnił, że doświadczenie, wyobraźnia, energia i samodzielność, które charakteryzują słuchaczy UTW są najcenniejszym kapitałem, a grupa „50 +” to ludzie, którzy nie muszą myśleć o wygaszaniu swojej aktywności zawodowej i społecznej. – Nikt z nas, ludzi po pięćdziesiątce, nie ma powodu, aby podnosić ręce w geście kapitulacji – zaapelował do słuchaczy UTW Donald Tusk.

 


Zobacz także