Betlejemskie Światło Pokoju w Kancelarii Premiera

Hasło w "W Tobie jest światło" powinno odnosić się do wszystkich, którzy wypełniają zobowiązanie służby, braterstwa i pracy – mówił premier Mateusz Morawiecki. We wtorek harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego przekazali Radzie Ministrów Betlejemskie Światło Pokoju.


Betlejemskie Światło Pokoju trzymane przez dziecko na tle niebieskiej ścianki z godłem Polski. 1 z 16
fot. P. Tracz/KPRM

Betlejemskie Światło Pokoju – znak braterstwa, jedności i pokoju, nieodłączny element adwentowego przygotowania do Bożego Narodzenia – trafiło do Polski już po raz 27. W uroczystości jego przekazania w KPRM premierowi towarzyszyli ministrowie.

W Tobie jest światło

Tegoroczne hasło Betlejemskiego Światła Pokoju brzmi W Tobie jest światło. To piękne hasło powinno odnosić się do wszystkich, którzy wypełniają zobowiązanie służby, braterstwa i pracy. Jest aktualne dla Rady Ministrów oraz naszych współpracowników – mówił premier Mateusz Morawiecki. Wszyscy możemy się zobowiązać do tego, że będziemy pracować dla dobra Rzeczypospolitej z całych naszych sił – dodał.

Jak mówił szef rządu, kilka dni temu przeżywaliśmy rocznicę najciemniejszych czasów PRL. To było jądro ciemności i teraz przechodzimy symbolicznie do tego momentu światłości – zaznaczył Prezes Rady Ministrów.

Uroczystości w Kancelarii Premiera towarzyszyło wspólne śpiewanie kolęd przez harcerzy i członków rządu.


Zobacz także