Beata Szydło: Rodzina to najlepsza inwestycja w Polskę, w naszą wspólną przyszłość

Przyszłością Polski jest polska rodzina żyjąca godnie, mająca odpowiednio na jej potrzeby wysokie dochody. Mająca możliwość godnego, spokojnego i bezpiecznego wychowania swoich dzieci – podsumowała premier Beata Szydło trzy miesiące funkcjonowania programu „Rodzina 500+”.


Premier Beata Szydło oraz ministrowie Paweł Szałamacha i Elżbieta Rafalska podczas konferencji prasowej, w tle logo programu Rodzina 500 plus 1 z 8
fot. P. Tracz / KPRM

Godne życie polskich rodzin

Beata Szydło podkreślała, że w codziennych sytuacjach widać że polskim rodzinom żyje się lepiej. Jak dodała, od początku funkcjonowania programu „Rodzina 500+”, standard życia osób korzystających ze świadczeń, znacznie poprawił się. Zdaniem szefowej rządu program stworzył możliwość godnego i bezpiecznego wychowania dzieci. Po tych pierwszych miesiącach realizacji programu Rodzina 500+ mogę powiedzieć, że jestem z niego bardzo dumna – zaznaczyła Beata Szydło. Jednocześnie, premier Beata Szydło zachęcała obywateli do dalszego składania wniosków.

W konferencji prasowej szefowej rządu towarzyszyła minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska oraz minister finansów Paweł Szałamacha. 

Prawie 5 mld zł trafiło do polskich rodzin w ramach programu „Rodzina 500+”

Minister Elżbieta  Rafalska poinformowała, że od uruchomienia wsparcia złożonych zostało 2,6 mln wniosków. W całej Polsce świadczenie to otrzymuje ponad 3,2 mln dzieci. Stanowi to przeciętnie 47 proc. dzieci do 18. roku życia – podkreśliła minister rodziny, pracy o polityki społecznej. Jak dodała, spośród ponad 2,6 mln złożonych wniosków – 2,2 mln zostało już rozpatrzonych i wydano decyzję, a 390 tys. wniosków oczekuje na rozpatrzenie.

Zdaniem ministra finansów w programie „Rodzina 500+” dobrze zazębiają się aspekty prorodzinny, prospołeczny, demograficzny i wzmacniający wzrost gospodarczy. Program Rodzina 500+ będzie miał pozytywny wpływ na tempo wzrostu gospodarczego w Polsce, dzięki niemu PKB wzrośnie o 0,5 pkt proc. – poinformował Paweł Szałamacha.


Zobacz także