Beata Szydło na miejscu katastrofy budowlanej w Świebodzicach

Premier Szydło wraz z ministrem spraw wewnętrznych i administracji Mariuszem Błaszczakiem przybyła na miejsce katastrofy budowlanej w Świebodzicach, gdzie wciąż trwa akcja ratunkowa po zawaleniu się kamienicy. Składamy kondolencje wszystkim rodzinom ofiar, rząd deklaruje pomoc dla miasta i poszkodowanych – oświadczyła szefowa rządu.


Nogi ratowników biorących udział w akcji 1 z 16
fot. P. Tracz / KPRM

Beata Szydło po przybyciu na miejsce tragedii i rozmowie z przedstawicielami służb złożyła kondolencje wszystkim rodzinom ofiar i wyraziła nadzieje, że poszkodowane osoby, które wciąż są pod opieką medyczną, w zdrowiu wrócą do swoich bliskich. Podziękowała również wszystkim służbom – straży pożarnej, ratownikom, pogotowiu, policji - za ich ciężką pracę, natomiast burmistrzowi miasta i wojewodzie dolnośląskiemu za to, że od samego początku są na miejscu zdarzenia i koordynują akcję. Razem z ministrem Błaszczakiem jesteśmy za to wdzięczni – zaznaczyła premier. 

Szefowa rządu podkreśliła, że obecnie najważniejszą sprawą jest to, by wszystkie osoby, które ucierpiały wróciły do zdrowia. Dodała, że akcja wciąż trwa i wszyscy mają nadzieje, że pod gruzami nikogo już nie ma, ale ratownicy będą pracować do samego końca.

Rząd pomoże poszkodowanym

Premier zadeklarowała, że burmistrz Świebodzic może liczyć na pomoc rządu, a środki na wsparcie miasta są już przygotowane. Informacje o zapotrzebowaniu mają być na bieżąco przekazywane poprzez wojewodę dolnośląskiego Pawła Hreniaka.

Podjęłam również decyzje, że osierocone dzieci dostaną renty specjalne. W innych przypadkach pomoc finansowa także będzie możliwa – powiedziała premier Szydło. Dodała, że tej kwestii przede wszystkim trzeba sprawdzić czego potrzebują poszczególne osoby i miasto, i wówczas będą podejmowane adekwatne decyzje. Ze strony rządu deklarujemy gotowość do pomocy – zakończyła premier.


Zobacz także