„10 lat świetlnych”: prezentacja spotu z okazji 10 lat Polski w Unii Europejskiej

Zapraszamy do obejrzenia spotu „10 lat świetlnych” pokazującego skok cywilizacyjny, który dokonał się na przestrzeni ostatnich 10 lat - w znacznym stopniu dzięki wsparciu Unii Europejskiej.


Flaga Unii Europejskiej
Fot. Fotolia

W filmie wykorzystano telewizyjne materiały archiwalne, dzięki którym przypomnimy sobie, jak wyglądała Polska na początku lat 90. Zobaczymy m.in. ówczesny Stadion Dziesięciolecia, który był największym bazarem w Warszawie – słynnym „Jarmarkiem Europa”, a także przejścia graniczne do naszych sąsiadów, na których czekało się godzinami w kolejkach do odprawy granicznej. 

Druga część spotu pokazuje obraz współczesnej Polski – ujęcia spektakularnych inwestycji zrealizowanych w ostatnich latach, ale i wydarzeń, w których uczestniczyliśmy np. Euro 2012. Skala zmian jest widoczna gołym okiem.

Istotnym elementem spotu jest podkład muzyczny. Pozytywna energia piosenki Paula McCartneya „Hey Jude” pasuje do nastroju świętowania okrągłej rocznicy tak wyjątkowego wydarzenia. Utwór niesie w sobie ponadto ważne dla Polaków przesłanie, iż niezależnie od okoliczności, nie należy się poddawać.

Spot „10 lat świetlnych”


Zobacz także