Rozporządzenie w sprawie ustalenia granic niektórych miast, nadania niektórym miejscowościom statusu miasta, ustalenia granic oraz zmiany nazw i siedzib władz niektórych gmin

Rada Ministrów wydała rozporządzenie w sprawie ustalenia granic niektórych miast, nadania niektórym miejscowościom statusu miasta, ustalenia granic oraz zmiany nazw i siedzib władz niektórych gmin, przedłożone przez ministra administracji i cyfryzacji.

Podjęto decyzję, że od 1 stycznia 2016 r. status miasta uzyskają miejscowości:

Z początkiem przyszłego roku zmienią się granice następujących miast: Pieszyce (woj. dolnośląskie); Żarów, Siedliszcze, Urzędów, Lubycza Królewska (woj. lubelskie); Brzesko (woj. małopolskie); Pilawa (woj. mazowieckie); Jarocin i Jaraczewo (woj. wielkopolskie); Nowogard i Mieszkowice (woj. zachodniopomorskie).

Podjęto również decyzje o zmianie granic (od 1 stycznia 2016 r.) następujących gmin:

Z początkiem przyszłego roku zmienią się siedziby następujących gmin w województwie zachodniopomorskim, w powiecie stargardzkim:

Od 1 stycznia 2016 r. zmienią się siedziby władz następujących gmin: Bystra-Sidzina z Bystra na Bystra Podhalańska (woj. małopolskie), Stargard Szczeciński na Stargard oraz władz gminy o statusie miasta Stargard Szczeciński na Stargard (woj. zachodniopomorskie).

Czy wiesz, że...

Siedziba Kancelarii Premiera ma ciekawą historię. Budynek wzniesiono na początku XX w. jako Korpus Kadetów. W budynku mieściły się tez m.in.: cerkiew, Szkoła Podchorążych, a w czasie I wojny światowej służył jako szpital. We wrześniu 1939 r. gmach został zbombardowany. Odbudowany został po wojnie.

Najnowsze decyzje rządu