Rozporządzenie w sprawie ustalenia granic niektórych miast, nadania niektórym miejscowościom statusu miasta, ustalenia granic oraz zmiany nazw i siedzib władz niektórych gmin

Rada Ministrów wydała rozporządzenie w sprawie ustalenia granic niektórych miast, nadania niektórym miejscowościom statusu miasta, ustalenia granic oraz zmiany nazw i siedzib władz niektórych gmin, przedłożone przez ministra administracji i cyfryzacji.

Podjęto decyzję, że od 1 stycznia 2016 r. status miasta uzyskają miejscowości:

Z początkiem przyszłego roku zmienią się granice następujących miast: Pieszyce (woj. dolnośląskie); Żarów, Siedliszcze, Urzędów, Lubycza Królewska (woj. lubelskie); Brzesko (woj. małopolskie); Pilawa (woj. mazowieckie); Jarocin i Jaraczewo (woj. wielkopolskie); Nowogard i Mieszkowice (woj. zachodniopomorskie).

Podjęto również decyzje o zmianie granic (od 1 stycznia 2016 r.) następujących gmin:

Z początkiem przyszłego roku zmienią się siedziby następujących gmin w województwie zachodniopomorskim, w powiecie stargardzkim:

Od 1 stycznia 2016 r. zmienią się siedziby władz następujących gmin: Bystra-Sidzina z Bystra na Bystra Podhalańska (woj. małopolskie), Stargard Szczeciński na Stargard oraz władz gminy o statusie miasta Stargard Szczeciński na Stargard (woj. zachodniopomorskie).

Czy wiesz, że...

Posiedzenia rządu odbywają się co wtorek w Kancelarii Premiera. Ministrowie, pod przewodnictwem szefa rządu, przyjmują wtedy m.in. projekty ustaw, które następnie trafiają do Sejmu.

Najnowsze decyzje rządu