Premier Beata Szydło: Zostanie powołana komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji

Prezes Rady Ministrów ogłosiła, że komisja zostanie powołana na podstawie ustawy. Wg niej praktycznie codziennie pojawiają się nowe skandaliczne, bulwersujące fakty w sprawie reprywatyzacji.

Szefowa rządu wyraziła zadowolenie z obecnych działań organów państwowych na rzecz wyjaśnienia afery reprywatyzacyjnej w Warszawie. Jednak, jak zaznaczyła Premier Beata Szydło każdego dnia dowiadujemy się o nowych nieprawidłowościach. Ponieważ sytuacja jest nadzwyczajna, to należy podjąć nadzwyczajne działania. Sytuacja wymaga nadzwyczajnej reakcji. Postanowiliśmy powołać narzędzie, które pozwoli wyjaśnić i doprowadzić do sprawiedliwości, która należy się wszystkim oszukanym Polakom – wyjaśniła  premier po wtorkowym posiedzeniu Rady Ministrów. Jak dodała komisja ma za zadanie po pierwsze wyjaśnić, te bulwersujące i zaskakujące fakty, dojść prawdy, dać sprawiedliwość ludziom, ale też z drugiej strony na mocy tej komisji chcemy przywrócić sprawiedliwość tym wszystkim, którzy zostali oszukani.

Odpowiedzialne rządy

Według premier Beaty Szydło należy umieć brać odpowiedzialność za kierowanie organami państwowymi. Trzeba jasno powiedzieć, że politycy, którzy ponoszą odpowiedzialność za rządzenie, którzy podejmują się odpowiedzialności za losy państwa muszą na każdym etapie swojej działalności tę odpowiedzialność ponosić – podkreśliła premier. Wg niej nie może być tak, by państwo, tak jak za rządów PO-PSL, chroniło tych, którzy byli silniejsi, chroniło różnego rodzaju interesy i tolerowało patologie. Nie może być tak, że politycy którzy przez ostatnie lata rządzili Polską, rządzili Warszawą, dzisiaj umywają ręce i mówią, że to są kwestie, które ich nie dotyczą. A to przecież nie tylko reprywatyzacja, ale dzisiaj pojawiają się kolejne informacje dotyczące tego, do w jaki sposób i do kogo trafiały pieniądze publiczne. To wszystko wymaga wyjaśnienia - powiedziała Beata Szydło uzasadniając potrzebę powołania komisji weryfikacyjnej.

Konferencja prasowa nt. komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji »
Ochrona interesów zwykłych ludzi

Premier Beata Szydło zapewniła, że państwo rządzone przez Prawo i Sprawiedliwość stoi i stać będzie po stronie zwykłych obywateli. Jak podkreśliła każda z Polek i każdy z Polaków ma czuć się bezpiecznie i ma wiedzieć, że państwo będzie chronić uczciwych ludzi i nie zezwoli na patologie. Prezes Rady Ministrów oceniła, że naszym obowiązkiem jest chronienie interesu polskiego państwa i obywateli.

Najnowsze wydarzenia


Czy wiesz, że...

Sala Zegarowa w Kancelarii Premiera to miejsce rozmów „w cztery oczy”. Jest doskonała na spotkania premiera z szefami rządów czy ambasadorami. Stojący zegar angielski z XVIII w. wyznacza protokolarny czas rozmów z zagranicznymi gośćmi.


Zobacz także