Nowi ministrowie zaprzysiężeni

W Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość powołania nowych ministrów. Rekonstrukcja rządu związana jest m.in. z wyborami do Parlamentu Europejskiego, w których kilkoro ministrów uzyskało mandaty europosłów.

Premier Mateusz Morawiecki podczas zaprzysiężenia nowych ministrów »
Szef rządu podziękował odchodzącym ministrom, którzy poprzez swoją ciężką pracę dla Rzeczypospolitej przyczynili się do jej naprawy.  Wyraził przekonanie, że wraz z powołaniem nowych ministrów współpraca pomiędzy resortami będzie jeszcze bardziej efektywna i skuteczna. Jestem przekonany, że ta zmiana przyczyni się do dalszej owocnej pracy na rzecz naszej Ojczyzny – mówił.

Wszyscy działamy na rzecz każdego obywatela Rzeczypospolitej – powiedział premier Mateusz Morawiecki zwracając się do nowo powołanych członków rządu.

Nowi ministrowie w rządzie:

W wyborach do Parlamentu Europejskiego mandat otrzymali ministrowie: wicepremier Beata Szydło, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, szef MSWiA Joachim Brudziński, szefowa MEN Anna Zalewska, minister w KPRM Beata Kempa oraz rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

Najnowsze wydarzenia


Czy wiesz, że...

Siedziba Kancelarii Premiera jest wpisana do rejestru zabytków województwa mazowieckiego jako przykład reprezentacyjnej architektury Warszawy.


Zobacz także