Koniec prac budowlanych na terminalu LNG w Świnoujściu. Instalacja weszła w fazę rozruchu

„Polska osiągnęła swój cel strategiczny” - powiedziała premier Ewa Kopacz podczas wizyty w terminalu LNG w Świnoujściu. „Zbiorniki są gotowe na przyjęcie skroplonego gazu” – dodała.

Otwarcie gazoportu w Świnoujściu »
W 90% możemy sprowadzać gaz z innych kierunków niż wschodni – powiedziała premier Ewa Kopacz i podkreśliła, że w przyszłym roku będziemy w 100% uniezależnieni od dostaw gazu ze Wschodu. Jednocześnie zaznaczyła, że terminal LNG w Świnoujściu jest pierwszą w Polsce, ale również jedyną tego typu inwestycją w tej części Europy.

Premier mówiła również, że terminal LNG w Świnoujściu stanie się ważnym elementem bezpieczeństwa energetycznego Polski. Razem z nowymi gazociągami, interkonektorami i podziemnymi magazynami inwestycja  tworzy mocny fundament niezależności gazowej kraju. Inwestycja umożliwi odbiór gazu ziemnego drogą morską praktycznie z dowolnego kierunku na świecie. 

Najnowsze wydarzenia


Czy wiesz, że...

Najciekawsze architektonicznie pomieszczenia w Kancelarii Premiera to sala Anny Walentynowicz, Tadeusza Mazowieckiego, Obrazowa i Kościuszkowska oraz przeszklony hol przed dawnym gabinetem premiera, połączony z reprezentacyjnymi salami Okrągłego Stołu, Recepcyjną i Zegarową.


Zobacz także