Komunikat Rzecznika Rządu po posiedzeniu Gospodarczego Sztabu Kryzysowego


Dziś odbyło się posiedzenie Gospodarczego Sztabu Kryzysowego w formie wideokonferencji pod przewodnictwem premiera Mateusza Morawieckiego.

W spotkaniu wzięli udział także wicepremierzy Jarosław Gowin i Jacek Sasin, minister finansów Tadeusz Kościński, Prezes NBP Adam Glapiński, prezes PFR Paweł Borys, prezes BGK Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes UOKiK Tomasz Chróstny, szef KNF Jacek Jastrzębski oraz Rzecznik Rządu Piotr Müller.

Spotkanie poświęcone było m.in. instrumentom i dodatkowym formom wsparcia dla przedsiębiorców z branż, które mają ograniczone możliwości dochodowe w wyniku pandemii koronawirusa i wprowadzonymi w związku z tym zasadami bezpieczeństwa.

Sztab pracuje nad systemem wsparcia i zapewnieniem utrzymania miejsc pracy osób zatrudnionych w tych branżach. Informacje o nowych możliwościach dla firm zostaną przedstawione w ciągu najbliższych dni.

Od początku pandemii rząd przygotował i wdrożył instrumenty Tarczy Antykryzysowej i Tarczy Finansowej, które łącznie dały wsparcie przedsiębiorcom w kwocie blisko 150 mld złotych.